אודות סמדר מורג

סמדר מורג -

מועמדת פעמיים לפרס באוסקר ההולנדי כשחקנית הטובה ביותר בהצגות מיוזיקאל ודרמה, סמדר מורג היא דמות ידועה ומוכרת בתאטראות בכל רחבי העולם.

היא פרצה לעולם הבידור כשחקנית ב1997 וכיום היא מוכרת הן כשחקנית חרדית בינלאומית בזכות מופע היחיד שלה - "חוזרת מהולנד" והן כסטנדפיסטית מובילה במיגזר הדתי- חרדי.

בין השנים 1997-2007 היא שיחקה והופיעה בהפקות מקומיות ובינלאומיות רבות.

בשנת 2007 החלה סמדר בתהליך של חזרה בתשובה, בעקבותיו עלתה ארצה.

בארץ היא עשתה היסטוריה והפכה לשחקנית הישראלית-החרדית הראשונה שסיפור חייה הפך למופע מצליח שרץ על במות ברחבי העולם., הצלחתו הולידה שני מופעים נוספים שהפכו להצלחה בקנה מידה ארצי:

"רפרטואר"- הפקה גדולה ומושקעת בקנה מידה הוליוודי המספרת את סיפור חייה ובמקביל מעניקה לקהל מופע שירה ונגינה ממיטב להיטי המיגזר, את המופע מלווה צוות גדול של רקדניות, זמרות ונגניות.

"את צודקת!" – הצגה קומית בנושא זוגיות.

 סיפור חייה והצלחתה הבינלאומית מעוררה הההשראה הובילו  לפניות רבות מצד נשות  המיגזר החרדי שביקשו לשמוע ולהכיר את סמדר מקרוב יותר, לאור הפניות החליטה סמדר לערוך ערבי הפרשת חלה וערבי בנות מצווה בהם היא רואה שליחות אישית להבאת בשורתה לנשים במיגזר הדתי-חרדי

שנים מוקדמות:

סמדר נולדה בשנת 1970 לאם ניצולת שואה שעלתה ארצה מהולנד ולאב יליד הארץ. לאחר מספר שנים החליטה משפחתה לחזור לגור בהולנד. עם התבגרותה נחשפה סמדר לסיפור השרדותה המצמרר של אימה ולאומץ והתושיה המופלאים של סבתה בהולנד של ימי מלחמת העולם השנייה.

על סיפור זה ביססה סמדר שנים אחרי את מופע היחיד שלה "חוזרת להולנד".

סמדר נישאה ליהודי חילוני והם המשיכו להתגורר בהולנד, תהפוכות הגורל הובילו לתהליך  חזרה בתשובה של בעלה ו3 שנים לאחר מכן עם הולדת בתה הבכורה החלה סמדר אף היא לחזור בתשובה.

עם חזרתם בתשובה, הבינה סמדר כי המשך דרכה כשחקנית בהפקות בינלאומית לא יתאפשר בשל שמירת השבת, היא פרשה מהבמה והחליטה עם בעלה ו2 ילדיה לעלות ארצה.

כישרונה של סמדר כשחקנית וזמרת לא נסתר מעיניי הקהילה אליה היא השתייכה עת עלתה ארצה ולבקשתם היא החלה להופיע שוב.

ב 2012 הפך סיפור חייה של סמדר למופע בינלאומי ומאז היא מופיעה איתו ברחבי העולם.

סמדר מופיעה ושרה בשפה העברית, הולנדית ואנגלית ומתאימה את המופע שלה לקהל היעד.

ניתן להזמין את סמדר לערבים ציבוריים ופרטיים:

מחזה: מחוץ לתבנית

רפרטואר

מופע חוזרת מהולנד

הצגה קומית: את צודקת!

ערבי הפרשת חלה